Başarı Öyküleri...

Vitesse Markasının Yaratıcısı

Yazdır
PDF

Otomotiv sektöründe, yedek parça üretiminde İzmirli VİTESSE, Kenan ALTINUŞAK   yönetiminde büyüyor .

Bu konuda büyük başarılar elde ederek marka değerini arttıran VİTESSE'nin krucusu Kenan Altınuşak, markasını yükselişini ve projelerini bizlerle paylaştı.

'' İşe yedek parça satışı yapan bir firmada pazarlama elemanı olarak başladım. Bu sayede sektörde hem deneyim hem de pazarlama yeteneği kazandım. Daha sonra kısıtlı sermaye ile boş kutuları raflara koyarak yeni açtığım dükkanımı doldurdum. Bu sektörde ciddi dövizler ödeyerek distribütörler tarafından  getirilen ithal mallar çok pahalıydı. Biz bu malları daha kaliteli üretmeyi düşündük. 100 civarında ürünle Vitesse markasını bilinen, aranan marka yaptık.Fransa, Tunus ve cezayir'e ihracatımız sürmektedir. Vitesse ürünleri yeni model arabalarla çoğaldı. Pazar payımız büyüdü. Biz Türkiye'de üretilen malları üretmiyoruz. Çünkü Türk ekonomisinden döviz çıkışını ciddi anlamda önledik. İthal otoların parçaları İzmir'de üretildi. Üretim ülkemizin tek çıkış yolu görüşündeyiz.''

Ege Otomotiv Derneği ve Bornova Oto tamirciler Başkan Vekili Kenan Altınuşak, yürüttükleri son ARGE projesini de Sektörün Öncüleri'ne anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

'' Arge çalışması elektrik destekli otoların üretilmesi üzerine başladı. Bunu için eğitim ve para gerekliydi. Esnaf odalarından, Ticaret Odası'ndan ve Castrol yağ firmasından maddi destek aldık. İzmir olarak bu destek bizi çok sevindirdi. Leonardo Da Vinci Projesi'nden 70.000 Euro destek sağladık. %10'u yatırıma, gerisi eğitime harcanmak koşuluyla verilmişti. Türkiye için tek ve en güzel yatırım oldu.

Belediyelerle, kaymakamlıklarla kurslar açtık. Böyle uygulamalı eğitim Türkiye'de bir ilktir. Bu eğitim anlayışıyla ciddi iş gücünü faaliyete geçirdik. Meslek okullarının yayılmasıyla eğitimli kişiler işe alınacak. Meslek liseleri memleket meselesi olacak. Avrupa standartlarına uyum sağlıyoruz. Arge merkezimizi 3. sanayide kurduk. Genç neslin otomobil tutkusu ortada. Gelecekte otomobil sektörü çok büyüyecek. Yurt dışına bilinçli çalışarak, ii satışlar yaparak büyürüz. Bu anlamda çok gayret etmeliyiz.''

İnter Global Cargo