Başarı Öyküleri...

Ekmeğini Taştan Çıkardı

Yazdır
PDF

İnşaatçı Yaşar Delibaş İnşaatın bir kolu, mermerciliği seçti. ERCİYES MERMERİ kurdu.

Kayseri’den geldi. Aslında inşaatçı. İnşaatın bir kolunda ilerlemeliydi.  Mermerciliği seçti. Üç yıllık çıraklıktan sonra firmasını kurdu. Yaşar Delibaşoğlu 20 yıldır Mermer levhaları ocağından alıp mamul halde evlere işyerlerine sanayiye resmi dairelere monte ederek teslim ediyor. Bize şunları anlattı.

Doğal mermer kalıcılığını sağlamlığını estetiğini ve ergonomiyi yer döşemesi mutfak tezgâhı pencere mermeri merdiven duvar gerektiğinde de mezar ve mezar taşı olarak hazırlıyoruz. Yaptığımız iş çok planlı ve organize olmayı gerektiren bir iştir. Aksadığımızda bizden sora gelen iş kollarını tümüyle aksatırız. Bu nedenle planladığımız işlerin bir gün önce “on ölç bir biç” dikkatiyle kesilmesi taştan gelen doğal çizgileri en uyumlu şekilde sağlam olarak kırmadan çok dikkatli hazırlarız. Montaj ekibimiz saat 9 da montaj mahallinde olmak ve kendilerine tanınan sürede işi bitirmek zorundadır. İşimiz en küçük dikkatsizliği affetmez.

İşimi çok seviyorum. İnsanları çok seviyorum. İş sevgiyle yapılmalı. İş mutlaka zamanında başlamalı. Başarı müşteri memnuniyetidir. Verdiğimiz sözleri gününde yerine getirmek hatasız seri çalışmak çok dikkatli olmak başarıdır. Arkasından mutluluk gelecektir. Mutluluk sorunsuz bir yaşam değildir. Elbette sorunlar olacaktır. Sorunlarla başa çıkabilme yeteneğini kendinizde görüyorsanız düşünüyorsanız güçlüsünüz.

GG

Fabrikada mermer kesim sesleri çalışma sesleridir. İşin gürültüsü içinde çocuklarımızı iş içinde yetiştiriyoruz. Çekirdekten yetişme eğitimli insanlarla işimiz artacaktır. Çünkü bilgi insanı kuşkudan kararlılık ise korkudan kurtaracaktır.

Bana göre her gün yeni bir başlangıçtır. Başarı başaracağım diyenlerin ve İşini sevenlerin hakkıdır.  Hedefimiz ise aile bütünlüğünde istikrarlı büyüme ile GELİŞEN TEKNOLOJİYE uyumu ile ERCİYES MERMERİ hak ettiği yere yükseltmektir.

İnter Global Cargo