Başarı Öyküleri...

Dinçer Grup Durmak Bilmiyor...

Yazdır
PDF

Doğu Derman Dinçer ile iş serüvenini ve DİNÇER GRUP’un geleceğe bakışını  konuştuk;

Henüz, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gördüğü yıllarda İzmir’e yerleşmeyi aklına koyan Doğu Derman Bey ile iş serüvenini ve Dinçer Grup’un geleceğini konuştuk;

Üniversiteyi İzmir’de okurken, limanda çalıştım. Organizasyon, promosyon, dergicilik, reklam tasarım işleri yapıp, tiyatro gurupları ve anaokullarında çalıştım. Kazandıklarımla ilk şirketimi 1997 yılında kurdum. Sana otomobil alarmı imal ettik ve projemiz tuttu.

Reklam-Organizasyon işlerini yaptığım Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan Bey, yazlığının balkonunda otururken, bana ortaklık teklif etti. Sermayem yetersizdi. Davut Bey bana kapı açtı. Benim için dönüm noktasıydı ve gerek kurum gerekse şahıs olarak benim modelim oldu. İşlere yetişemeyince ağabeyimle birlikte çalışmaya karar verdik. Zamanla mağaza sayımız beşe çıktı. Eşim ve küçük kardeşim de bize katıldı. Biz de bir aile şirketi olma yolunda ilk adımlarımızı attık. Sorumluluğu iyi paylaştık.

Başarımızı, çekirdekten yetişmemeye bağlıyorum. Sıra dışı, yenilikçi anlayışla şu an sıradan olan müşteriye ikram ve müzik yayınını biz başlattık. Geçenlerde öğrendiğime göre ilk açtığımızda tecrübeli ağabeylerimiz kaç ay sonra batacağımız konusunda iddiaya giriyorlarmış.

Ticarette tek sektörde olmamalıydık. Aile fertleri farklı sektörlere yöneldik. Şuan Dinçer Gurup bünyesinde Doğtaş Mobiya’nın satış mağazası, Cascade Mobilya İzmir satış mağazası, 9 Eylül Danışmanlık ve Eğitim Kalite Yönetim Sistemleri Danışmanlığı, Marmaris Büfe’nin İzmir Bornova işletmeciliği gibi iş kolları bulunmaktadır.

Seves cam tuğla firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Çok değişik projeler yapmış olan bir firma. Türkiye’de de her türlü proje, malzeme ve mimaride katkılarını göreceğiz. Asimetrik, kendi enerjisini kendisi üretebilen, yanmayan, güvenli tahliyeli, ışık oyunlarıyla istenilen zamanda renklenen, renkleri değişebilen, estetik harikası binalar göreceğiz.

Avrupa yakın zamanda Türkiye’ye bakış açsını değiştirdi. Türkiye’nin büyük güç olduğunu fark etti. Avrupa devletleri Doğu’ya açılmak için Türk firmalarına ihtiyaç duyuyor. 2011 yılında yabancı ortaklarımızla patenti bize ait bir inşaat malzemesinin üretimine başlıyoruz.

Türkiye’nin geleceğini çok iyi görüyorum. Şu anki dünyanın merkezleri değişecek.Çocuklarımız yeni dünyanın merkezinde yaşayacaklar.Başarı paylaştıkça güzeldir, bu bir sır değil. Belli ilkeleriniz olacak; dürüstlük, azim, güven, uygulama, uzmanlaşma gibi..

İnter Global Cargo