Başarı Öyküleri...

İbrim Denemedi, Yaptı

Yazdır
PDF

1980 Yılında İzmir'e geldi. İş bulamadı. Kemeraltı’nda çorap sattı. Uluslararası  İBRİM NAKLİYATI kurdu.

Sonrasını Uluslar arası Taşıma Şti. Genel Müdürü Recep İbrim anlattı. "Hiç unutmam zabıtaları görünce nasıl kaçardık. Bazen de çantamı arkama saklar, onlar gidince satışıma devam ederdim.

NAKLİYECİ OLDUM

Biraz para kazanınca neredeyse tamamı borç diyebileceğim taka bir kamyon aldım. Nakliyecilik yapacaktım. Evime iki telefon aldım. Bir tanesi sözde firmamın telefonuydu. Kart bastırıp dağıttım. Nihayet beklediğim iş çıktı. Telefon İstanbul’dandı. Vapurla limana gelen yükü alıp akşam İzmir e gelecek plakası verilen Tıra verecektim. Akşamüstü beni aradılar. Tırın 3 gün gecikeceğini malları depoma indirmemi söylediler. Tamam demek zorunda kaldım.  Kamyonu bir otoparka çektim. Kilitledim. Çalışacağım derken boşta kaldım. Denilen günde Tıra malı teslim edince fark ta isteyemedim. Kar edeyim derken zarar ettim. Bu olay beni geniş yer kiralamaya ve depoculuk yapmaya yöneltti.

ALTI KADREŞİM  VAR Gece gündüz çalışıyordum. Arkas‘ın işini aldım. Birkaç yıl  çalıştık .Yükleme  ve   indirme için forklift te aldım. Sürmesini bilmiyorum. Öğrenmek için günlerce bedava indirme bindirme yaptım. İşler yoluna girmişti.

Gün oldu arabaları birer, birer çoğalttık. İşimiz arttı. Şimdi benden kaç Konteynır isterseniz isteyin, ne kadar mal depolanacaksa depolansın, hiç sıkıntı çekmiyoruz. İşimizi çok seviyoruz. Hiçbir depocunun yapmadığı sayımı tam noksan sahipsiz, yanlış konuları prensipli kayıtlı çalışmamızla çözüyoruz.

 

YOKTAN VAROLUŞ

Yoktan bir güç olmanın tipik örneği olduğumuzu düşünüyorum. Yıllardır yaşamımızda başarısız insanlar tanıdım. Onlar tembelliklerine hep bahane buldular. Zaten olmayacağını biliyorduk diyorlar. Bu tavırlarıyla başarısızlığı çağırıyorlar. Bir kez daha denerim ama mümkün değil diyorlar. İnanmayarak başarı olunur mu? Başarı için önce karar vermek, arkasından başaracağına inanmak ve terlemek gerek."

www.ibrimnak.com

İnter Global Cargo