Başarı Öyküleri...

MİMAR OKTAR'IN SÜRREALİST TARZI

Yazdır
PDF

Sürrealist MİMAR NUR OKTAR, tepeden tırnağa işin her kademesinde yer alarak bugünlere gelmiş.

15 Yıllık şantiye deneyimini araştırmacı yapısı ve çalışkan kişiliğiyle birleştirmiş.

‘’ Arsayı ilk gördüğümde plan kafamda hemen oluşuyor. Tecrübe kolaylıkla kazanılmıyor. Keşke herkes iyi bir deneyim sonrası işini kursa. Ben baretleri, çizmeleri giydim. Zor işlerdi. Öğrendiklerimle, bilgi birikimimle müşterime en uygun          çözümü    sunabiliyorum. Şantiye uygulamasının çok faydasını gördüm.’’ Diyor.

‘’Gölcük depremi için yerinde incelemeye gittim. Kötü bir olaydı ancak yaşandı. Bir daha yaşanmaması ve yapılabilecekleri tespit için hataları yerinde görmeliyim diye düşündüm. Ve hayatımın dersini aldım.’’

Ve işte Nur Oktar'ın anlattıkları;

’ Ben plan kotaları olmadan projemi çalışmaya başlamam. Veriler, her bilgi tam olmalı. Düz, renksiz projeler bana zevk vermiyor. Ekonomi, fonksiyonellik ve estetik mimarinin temel taşlarıdır. Farklı tarzları ve yeni malzemeleri sürekli olarak araştırırım. Binan gelişme aşamalarını takip edip fotoğraflarla arşivliyorum. Çözüm, sorunu iyi tanımakla kolaylaşır. Bu noktada arşiv bilginiz hızır gibi yetişiyor. Yeni projem Narlıdere’de  sevgi, saygı anlamında çift ‘s’ den oluşan mükemmel bir çalışma.

Parayla her şeyi satın alabilirsiniz. Ama zevki ve keyfi alamazsınız. Çünkü bu bir yaşam biçimidir, bir kültürdür."

www.oktarmimarlik.com

İnter Global Cargo