Başarı Öyküleri...

NİMET ABLA 1928 DEN DERİ ŞANS DAĞITIYOR

Yazdır
PDF

 

NİMET ABLA GİŞESİ

İstanbul Eminönü Camisi yanındaki surların altındaki NİMET ABLA gişelerini bilirsiniz. Bu işi 1928 yılından buyana arlıksız yapan Türkiye’nin Uğurlu Bayisi olarak sektöründe nam kazanan tarihi büfeyi ziyaret ettik.

Yetkili Hasan Pal’dan aldığımız bilgiye göre Nimet Hanımın kocası Tayyare Piyangosu bilet bayisiymiş. Kadınların bu işleri yapamadığı dönemlerde eşinin işini kaybetmesi üzerine “ben daha iyi yaparım” diyerek firmasını kurmuş ilk kadın girişimci. Bakın Sayın Hasan Pal bize neler anlattı.

“Bütün satıcılardan farklı anlayışla çalışan Nimet Abla işini hakkıyla iyi yapmak adına sattığı tüm biletleri kime sattığını adresini yazarak ikramiye kazanan numaraları arayıp bularak haber verdi. Bu gayreti takdir toplayan Nimet Abla bilet satışı sırasında her bilete bir paket şeker promosyonu uygulayan ilk bayi oldu. Böylelikle çok bilet satan Nimet Abla gişesi büyük paraların çıktığı, şans dağıtan adres olarak Türkiye’de, Avrupa’da ün kazandı.  Ayrıca ikramiye kazanan biletlerin numaralarını, fotokopilerini büfesinin camına asarak tutarlı olduğunu hep kanıtlayan firma olarak çalıştı. Sınırsız müşteri memnuniyeti, güven Nimet Abla gişesinin başarı sırrı oldu."

 

Nimet Hanım 29 Temmuz 1970 günü vefat etti. Günümüzde firmayı, yeğenleri Nimet Özden, İsmail Özden, Nahit Özden yönetiyorlar.  Nimet Abla yeni teknolojileri kullanarak, şans dağıtmaya ve geleceğe güvenle bakmaya devam ediyor…

İnter Global Cargo