Başarı Öyküleri...

Uçanlar Temizlik İzmir'in kalite sözcüsü

Yazdır
PDF

 

 

  • Uluslararası sportif organizasyonlar her ülke yöneticilerini heyecanlandırır. Maç başlar, oynanır, biter. Biter ama bu sahnenin insanlar hep ön yüzünü görürler. Oysa madalyonun bir de arka yüzü vardır. Bu organizasyonun başarıyla yürümesi, hazırlanması ve sonrasındaki temizlik organizasyonu Uçanlar Temizlik Şirketi tarafından gerçekleştirildi. Bakanlığın Onur ve Teşekkür belgeleri tüm yorgunluğu bir anda bitirmişti. Başarıydı bunun adı.

Sirketin Kurucu genel müdürü Can Uçan ile görüştük. Dünü, bu günü ve yarını konuştuk. Üniversite  Tıbbi Medikal Elektronik Bio Medical Cihaz Teknolojileri bölümü mezunu olduktan sonra hemen askerliğini yapmayı planladı. Devamında iş yaşamına hemen girmeliydi. Eğitim anahtardı. Bu anahtarla her alanda başarı sağlanabilirdi.

Her genç gibi İş Dünyasının kendisini hemen kapacağını düşünüyordu. Gülümseyerek o günleri anımsayan Uçan güzel bir iş dünyası fıkrası anlatarak başladı sözlerine.

"-Yeni mezun aday iş görüşmesindedir ve kendisinden oldukça emindir. İnsan Kaynakları yöneticisi maaş beklentisini sorunca yanıtlar:                           -

Valla beş bin TL.  maaş, artı faturayı sizin ödeyeceğiniz cep telefonu olmalı. Bir sekreter, Şirket aracı olarak da üstü açılabilen bir otomobil isterim...”

“Eyvah! Bizim bu pozisyon için belirlediğimiz ücret sekiz milyar net. Şirket aracı ise, otomobil değil, 4X4 bir cip. Sekreter iki tane.Siz bir istiyorsunuz. Bu sorunu nasıl aşarız bilemiyorum.” Adayımızın, gözleri fal taşı gibi açılmış bir şekilde kekeler:

“Şey, şaka yapıyorsunuz herhalde?”

“Evet” der yönetici hafif sırıtarak, “Ama ne yapayım, siz başlattınız.”

 

Böyle de değil tabi ama ayaklarım yere basmalıydı. İş Dünyasına bir yerden mutlaka başlamalıydım. Hemen de başladım. "

Can Uçan bir yakınının önerisi ile Temizlik sektöründe işe başladı. Önce inceledi. Yönetti. sonra işi devir aldı.  Kendi şirketiyle  Maratona  başladı. O kurallarını hazırladı. Merdivenin birer birer çıkılacağını  ve yolculuk için cesaretli ilk adımın çok önemli olduğunu biliyordu. Temizlik sektörü Ayşe Abla, Fatma hanım havasından çıkartılarak kurumsal bir anlayış uygulanabilirdi. Zamanında başlama, hataları azaltma ve müşteri güvenini devamlılıkla güçlendirmek esastı. Her türlü iş kazasının ve hırsızlıkların yaşandığı bu sektöre GÜVEN artmalı ve muhatap belli olmalıydı. Ayrıca Temizliğin olmadığı bir yerde hiçbir şey olmaz tezi savunulmalıydı.

Ev, daire,büro, fabrika temizliği, dış cephe, cam temizliği, koltuk yıkama, fabrikalara, camilere periyodik temizleme ve iş gücü temin etme konularında büyük küçük demeden aldığı işi en temiz şekliyle tamamladı. Ekibi her türlü sosyal güvence ile donattı. Yerinde zamanında özeleştiri ile ekibin işini sevmesini sağladı. Sevgi hızı, düşünce başarıyı getirdi. Yaşanmış dersler, farkındalık özgüveni artırdı.

Öyleyse Sektöründeki yenilikleri iyi takip eden, mutlaka bir yerden başlamayı bilen, işinde sebatlı olan,  işine düşünce katarak küçük farklar yaratan insanlar, kurumlar büyük yol alırlar. UÇANLAR sektöründe işte bunu başardı.

Bakın bu konuda sayın Uçan bize neler anlattı:

"Güzel İzmir'imizde düzenlenen Uluslararası aktivitelerde farklı fiyatımıza rağmen tercih edilen firma olmamız bu mantığın sonucudur. Beynimizin çalışma mantığı düşünce tarzınıza göre fikir üretmektir. Konuşarak fikir jimnastiği ile inanılmaz çözümlere ulaşılıyor. Üretkenlik başlıyor. Değişik sektörlere atılmayı şıpsevdilik olarak görüyorum. Daldan dala atlamayan, Çalışma planı olan, kararlı olan, inanan, kendine hedefler koyan, ekip ruhunu anlayan, sonucun iyi ve aksayan yönlerini değerlendiren herkes işinde başarılı olur. Başarmanın en büyük düşmanı da korkudur. Korkarak başarı asla olmaz.

Yolumuza devam ediyoruz. Bu maraton bitmez. Kurumsal başarıyı gerekli eğitim ve destek çalışmalarıyla, gözlemlerle daha üst noktalara çıkaracağımızın umudu ve bilincindeyiz.


Bu vesileyle bizi destekleyen, geliştiren tüm dostlarımıza UÇANLAR TEMİZLİK ailesi olarak teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz."

İnter Global Cargo